A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Játék. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Játék. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. szeptember 24., csütörtök

Egy kis elmaradás - olvasós játék

Hú, hát nem épp ma kaptam a játékra a felhívást. Augusztus 20-án jött a bejegyzés, hogy Giny játékra hív. Ha nem a Nővérkém lenne, már biztos meg is haragudott volna, de mivel ő belelát az életünkbe (még ha oly messze is él) :) így tudom, hogy nem haragszik. (ugyi??) :)

Szóval a játék lényege. Fogd a könyvet, amit olvasol, nyisd ki a 161. oldalon, és írd le az 5. mondatot.

Akkor az én mondatom:
"Saját hazájának akart segíteni."

Ennyi a mondat, és a könyv, amelyből származik: Odescalchi Eugénie: Egy hercegnő emlékezik.

Fantasztikus könyv, számomra letehetetlen. (Bár napközben alig jut időm olvasásra, néha azon kapom magam, hogy lopok pár percet és ha más nem főzés közben a konyhapulton olvasom.)

Az Odescalchi családról bővebben
itt olvashatsz.


A könyv három fejezetből áll:

1.) a hercegnő gyermekkora, pompa és luxus körülmények között

2.) házas évek, háború

3.) elszegényedés, és letelepedés Szécsényben - emiatt főleg érdekel, hiszen itt élünk ugyebár Szécsény szomszédságában, és most tudtam meg, hogy a hercegnő sírja itt fekszik a szécsényi temetőben.
Épp az első fejezettel végeztem, és ami különösen megfogott, az az, hogy a könyv írásakor a 80-as éveiben járó hercegnő a gyermekkoráról olyan gyermeki lelkesedéssel, és üdeséggel ír. Az ember tényleg ott érzi magát, benne a történetben....
Kezdődik a második fejezet: házasságközés Lipthay Béla báróval. Nagy szerelem :)
Háború
Megyek is olvasni :)

2009. február 27., péntek

A második könyv

Bizony, Zsofkámnak ma ismét levelet hozott a postás.

Ez a levél Budapestről érkezett, Babai Enikőtől. És mi volt benne?? Hát egy szép, színes képekkel illusztrált Piroska és a farkas
mesekönyv.
Nagy volt ismét a boldogság! Épp vásárolni indultunk, végre mindenki felöltözve, kabát, cipő, sapka, sál, amikor megjelent a postásnéni. Zsofka, mint aki jól végezte dolgát, leült az előszobában és azon melegében "ki is olvasta" a könyvet. Alig tudtam rávenni, hogy az üzletben erre nem lesz szüksége, addig hagyjuk itthon, míg megjárjuk. :)
Köszönjük ENIKŐNEK!!!

2009. február 24., kedd

Könyvkukacok

Pár hete meghívást kaptunk Zsofka keresztszüleitől egy kedves játékra, melynek neve: Könyvkukacok.

Amikor mi gondolkodás nélkül beszálltunk, az járt a fejemben, hogy hat embert (akiknek továbbítanunk kell a játékot, és akiknek 6 évesnél kisebb gyerekük van) nem lesz nehéz találni. Hát tévedtem. Sokan olyan érdektelenséget mutattak, vagy egyszerűen nem válaszoltak még a levelemre sem, ....pedig működik, mert....

.... mi megkaptuk a héten az első könyvünket egy Varga Ábel nevű kisfiútól, Lajosmizséről, akinek így ismeretlenül is nagyon szépen KÖSZÖNJÜK.

Egy gyönyörű verseskönyvet kaptunk.
Vár a víz alatt, ez a címe, és telis-tele van rövid, mókás versikékkel. Amióta megérkezett a postán, azóta csak ezt olvassuk :)

Szóval működik, és nagyon örülök, hogy valahol valakik ezt így kitalálták. Hiszen amikor csatlakoztunk, akkor azt mondtam, ha már egy könyvet is kapunk, akkor megérte. :) És nem anyagilag értem ezt, hanem akkor az azt jelenti, hogy mi is könyvekhez juttattunk sok-sok kisembert.
Ez pedig kezdő "szkreppeléseim" egyike :) De erről majd egy újabb bejegyzésben :)