A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gondolatok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gondolatok. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. április 20., szerda

Egy kis változás

Már napok, hetek (sőt, inkább hónapok) óta érlelődik bennem ez az egész...



... mostantól (határozatlan ideig) megszűnik a Pusztaház naplóként működni. Legalábbis írásos formában. (Fényképek lesznek még valószínűleg. :) )



Nincs semmi baj!!! Mielőtt még bárki valamilyen tragikusra gondolna :)



Egyszerűen csak azt érzem, hogy most nem ég bennem semmiféle közlési vágy. Sőőőőt. Kicsit furcsa is visszaolvasva látni a korábbi "kitárulkozásaimat" :)



A mindennapjainkban pedig semmiféle változás nem következett be. Egyszerűen most az van a fejemben, hogy nem akarom, hogy bárki az életünk sorait olvassa, a privát fotóinkat lássa.... és itt természetesen nem az állandó olvasóimra, látogatóimra gondolok.



Persze, mint azt feljebb írtam, képek még biztosan lesznek, és természetesen, ha lesz valami (NAGYON) közlendőm, akkor nem fogom magamban tartani :)



... és képek (még márciusból):








2011. március 3., csütörtök

Nyertem :) ...

Ma, az újonnan felnyitott kutyatápos zsákból, egy kis tasak esett ki, amin ez állt: "Gratulálunk, Ön nyert" :D Az "állagából" ítélve, arra gondoltam, hogy biztos egy hűtőmágnes lesz benne. De nem. Egy ötszázas volt belecsomagolva :) ...
... így indult a mai reggelem :) Mivel nem igazán szoktam soha-sehol nyerni (na jó, erre nem is adok magamnak túl nagy esélyt :D) így nagyon feldobott!!! :)

2010. szeptember 1., szerda

Igen, ez pontosan az, aminek látszik

Ma - vagyis 2010. szeptember 1-jén - miközben a napocska is ki-ki kukucskált a felhők mögül, apró hópelyhek hullottak az égből...... Kicsit furcsa érzés volt ezt látni, és fázni (pedig múlt héten, még a rekkenő hőség elől próbáltunk "menekülni").

2010. augusztus 30., hétfő

Rohanó nappalok, rövid éjszakák...

... de az Élet SZÉP :) Rengeteg bejegyzés van a fejemben, csak időm nincs szépen, sorban leírni őket. Pedig szerencsére van/lesz miről írnom:
Pl. arról, hogy Zsofka és Dorka milyen ügyi ovisok. Dorkus is vígan szalad reggelente a csoportba.
Vagy arról, hogy milyen csudijól éreztük magunkat Hollókőben az idei István, a király előadáson, ahol Arany Férjemuram ismét nagyon szuperül alakította Torda szerepét.
Vagy akár arról is, hogy Tésán és Nagybörzsönyben jártunk Drága Jó Komámmal.
... Ja és mindeközben 29 éves lettem :) De ez másodlagos...., vagy harmadlagos .... vaaaagy "sokadlagos" :)
A beszámolók nemsokára érkeznek, természetesen sok-sok képpel. :)
Ja, és majdnem elfelejtettem: láttam, hogy páran érdeklődnek a Rend-tervünk eredményei iránt. Jelentem azóta is működik, DE azt nem írtam korábban sem, hogy MÚZEUMI rend uralkodik a lakásban (sőőőt erre egyáltalán nem is vágyom), hiszen két örökmozgó, 5 éven aluli mellett ez szerintem kivizelezhetetlen, de rend van olyan értelemben, hogy jó itthon lenni, szinte a ház is fellélegzett, attól, hogy kidobáltunk egy csomó kacatot, a kinőtt ruhák jórészét elajándékoztuk egy helybeli kedves, nehezebb sorsú családnak, és a mindennapokban is a kis táblázat szerint rendet tartunk magunk körül, mind a négyen !!!! :) .... na de erről is érkezik egy bejegyzés, mert a fejemben már összeállt. :)

2010. augusztus 17., kedd

Rend terv?! - És az eredmények

Aki rendszeres olvasója a kisnaplómnak, az tudja, hogy gyakran hadban állunk. A rend(etlenség) és MI :)

Bizony előfordul - sajnos nem is ritkán - hogy veszítünk.

Viszont úgy tűnik, hogy a lassan egy éve (!!!) tartó "Hogyan tartsuk rendbe a gyerekszobát? tanfolyamunknak" meg lett az eredménye. :) Igen. Mára elmondhatom, hogy - főleg Zsofka részéről - önálló rendrakás zajlik estéről estére. (És ami még szebb, jobb, kedvesebb, hogy ő ezt szó nélkül teszi, tehát mégcsak figyelmeztetnem sem kell.)

Ezen felbuzdulva és Jócsontok blogot olvasva készítettünk közösen egy kis tervet. (Közösen rajzolva, színezve) A hónap minden napjára beosztva a különböző feladatok, úgy mint ágyrendbetétel, viráglocsolás, mosogatás...stb. Minden nap egy kicsi, így nem is megerőltető, fárasztó.

Úgy tűnik lánykáim most fogékonyak a házimunkáral. Azt már hónapokkal ezelőtt bevezettük, hogy szívecskéket kapnak, ha valami jót cselekednek. Az így összegyűjtött szíveket minden hónap végén összesítjük, és valami aprósággal meglepjük őket (pl. színes ceruza, mesekönyv). Így ösztönözve vannak a jóra :)
Na de kicsit elkanyarodtam a "rend terv"-től. Szóval kifüggesztettük egy jól látható helyre és MŰKÖDIK! És igen, hiszem, hogy (nem kevés munkával) egy idő után senkinek sem lesz terhére a rendrakás, hanem természetes velejárója lesz az életünknek, igényünk lesz rá. Igen, rám is vonatkozik! DE nagyon igyekszem :)
És Rend van! :)

2010. augusztus 9., hétfő

Mert ez most csak úgy "kibuggyant"


"A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni,

akarsz-e mindig, mindig játszani,

akarsz-e együtt a sötétbe menni,

gyerekszívvel fontosnak látszani,

nagykomolyan az asztalfőre ülni,

borból-vízből mértékkel tölteni,

gyöngyöt dobálni, semminek örülni,

sóhajtva rossz ruhákat ölteni?"

/K.D/

2010. augusztus 4., szerda

10 év

Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e ezt a bejegyzést, vagy sem. De végül győzött a Szívem, és írok:

2000. augusztus 1-jén (tehát éppen 10 éve) egy fiatal - akkor 26 éves - pap került piciny falumba. Sokszor próbálom felidézni azokat a napokat, hónapokat, amikor megkezdte itteni pályafutását. Emlékszem, hogy bennem (Pestről nyaralni "legyütt" lányban) csupa jó érzést váltott ki, hogy végre jött egy fiatal, energikus, kedves "papbácsi", a korábbi számomra kissé savanyú, és mindig késésben lévő helyett.

Akkoriban inkább csak hétvégente fordultunk meg itt, de szombatonként eljártunk ifi hittanjaira (bár már kissé korosnak számítottunk a többi "ifi" között) :)

2003-ban, amikor az esküvőnkre készültünk, nem is volt kérdés, hogy Őt kérjük meg, hogy egy nászmise keretében kösse össze örökre életünket.

Míg Pesten laktam, ritkábban találkoztunk, de Zsofka születése után (és egyben ideköltözésem után), gyakoribbá váltak a közös ebédek, vacsik.

Sokszor elgondolkodom azon, hogy honnan számítható a Barátságunk?! Nem tudom. Nem tudom felidézni már, hogy mikortól, csak azt tudom, hogy fontos számomra, hogy jelen legyen az életünkben, Családtagként (hiszen azóta már Dorkus keresztapukája), Barátként, Lelki társként.
...

Már hónapokkal ezelőtt tervezgettem, hogy mi is lenne a megfelelő ajándék, ezen a szép kerek évfordulón. Sokat nem kellett töprengenem. Egy fotókönyvet készítettem, az elmúlt éveink szép emlékeiből, élményeiből. Szerencsére volt miből "dolgozni", hiszen legalább ezer kép közül válogathattam ki a legmegfelelőbbeket.

Most vasárnap át is adtuk Neki (bár már hetek óta a hálószobában az egyik fiókban lapult, ugyanis olyan ügyesen és gyorsan elkészült, amire nem is számítottam - ezúton köszönet a PhotoHall-nak, szép munkát végeztek!) Nagyon izgatott voltam, mert tényleg nagy szeretettel készült, és átadásig én is nap, mint nap átlapoztam :) ...

Hát ennyi nagyjából, remélem nem haragszik, hogy ennyit írtam Róla :)

És egy kép, Rólunk, Hármunkról (2010.06.22)
Drága Egyetlen Komám, Petyo, Tyetyoka :) !!!
Köszönök mindent, és tudod... még legalább 60 !!!

2010. július 17., szombat

...

Melegem van!!!!
Elkezdtem írni egy bejegyzést,
...de kitöröltem. Nem megy az írás. MELEGEM VAN!!!

2010. május 10., hétfő

Gyönyörű keresztleányom elballagott :)

Szinte hihetetlen.

Kb. 9 éves lehetett, amikor megismertem. Drága Férjemuram unokatestvérének kisebbik leánya.

Egy esküvőn ültünk egymással szemben. Mosolygós, nyíltszívű, kedves tekintetű, csacsogós kislányra emlékszem. Teltek a hónapok, az évek. És ha találkoztunk, mindig így fogadott, ahogy akkor, először.

....

Aztán egy napon, egy kérdéssel állt elő, mégpedig azzal, hogy lennék-e a bérmaanyukája. Nagy Örömmel vállaltam.
...

És most itt tartunk. Már nem kislány, de még mindig mosolygós, nyíltszívű, kedves tekintetű, csacsogós:).

Elballagott. Érettségizik. És én nagyon DRUKKOLOK NEKI!!!!!!!!!

2010. április 26., hétfő

Csak egy "innen oda" fotó :)

Nemrég írtam róla, hogy milyen csudijót kirándultunk. Pár napja hirtelen ötlettől vezérelve. zsebembe csúsztattam a fotómasinát és kibattyogtam a kertünk legvégébe. Onnan pedig kattogtatam egy párat. Csak a tisztánlátás kedvéért :)

Szóval itt fent látható Csalár település, a csalári templommal, ahonnan a múltkor azokat a jó kis képeket készítettem piciny falum két templomtornyáról :)

Félelmetes, hogy ezért kb. 50 km-t autóztunk, pedig milyen közel van, igaz? Na és a tavaszi táj, hát "CSUDÁLATOS" :D

2010. április 12., hétfő

Tavaszi "zsongás" a fejemben, szívemben

Olyan jó lenne azt írni csak, hogy jaj de jó, itt van végre a tavasz.
Olyan jó lenne arról írni, hogy ültettünk egy fát, egy cseresznyefát.
Olyan jó lenne arról írni, hogy már egyre többször el tudok "szökni" könyvelni.
Olyan jó lenne elmesélni, hogy milyen jól éreztük magunkat a Kaláka koncerten.
...
Mégis, most annyi minden más kavarog a fejemben. Annyi rossz dolgot látok, hallok az utóbbi hetekben.
Nem..., nem "a Pusztaházat" érintik ezek a dolgok, mégis olyan "teherként" nehezednek rám. Nem tehetek róla, én ilyen vagyok. A környezetem problémáit olyan szinten "szívom" magamba, hogy az valami félelmetes. Aztán pedig agyalok rajtuk, és rettentően dühít, hogy ha nem tudok segíteni....stb.
És most nem tudok. Csak tehetetlenül nézem Őt! Meghallgatom, tanácsolok, vígasztalok, szemet felnyitok.... mikor mire van szükség(e). Mégis érdemben semmit nem tehetek......
..... csak mellette vagyok, VAGYUNK!!!! Remélem tudja!!!
.....
De végre itt van a tavasz, és ültettünk egy cseresznyefát. Csak most erről olyan "képmutató" (vagy nem is tudom mi erre a jó szó) lenne "csicseregni", miközben Ő gyötrődik.
Így ház a többiről majd később csicsergek.......

2010. március 11., csütörtök

"Budapest, Budapest, de csodás"

Amíg ott éltem, addig is szépnek láttam (bizonyos részeit), de így "túristaként" fellátogatva is ámulok és bámulok.

Vasárnap ebéd után szokásos "ötösünk" piciny kocsinkba szállva meg sem állt a Fővárosig :) Volt egy kis pizza-zás, aztán egy kis felnőttes szórakozás hármunknak. Moziban voltunk, és egy (számomra) fantasztikus filmet láttunk.
Robert De Niro egyik legújabb filmjét néztük meg. ("Mindenki megvan"). Mivel nem készültem, így fogalmam sem volt róla, hogy milyen filmre is ültem be. Valami "Apádra ütök"-féle vígjátékra számítottam. De nem, egyáltalán nem vígjáték volt, inkább egy lelkis-elgondokodtatós remekmű. (Hát persze hogy pityeregtem rajta, de én tudok bármilyen műfajon, így ezen nem is csoda). Robert De Niro sok szempontból Kedves nekem, és ismét bebizonyította, hogy hatalmas színésztehetség.

Hétfőn még fent maradtunk Pesten, és felmentünk egyik kedvenc helyemre, a Budai Várba. Bár nagyon hideg volt, ez egyáltalán nem vette el a kedvemet a városnézéstől. A Vár egy olyan hely, ahova nagyon szeretek menni. Olyan nyugis, régies, szűkös, macskaköves :) Sok-sok szép régi emlékem helyszíne :)

Jó volt nagyon, de csak így "túristaként" :) Nem szeretnék soha visszaköltözni, ha nem muszáj.

És ami még ide kapcsolódik: nem értem, hogy miért jó egy embernek, ha a másikat megbánthatja. Nem értem. .... Volt a fővárosban egy találkozásom is, .... bár ne lett volna.

Köszönöm NAGYON JÓL VAGYOK! Vannak általam nagyon Szeretett emberek, akik itt vannak, velem vannak, és viszont szeretnek, és marhára nem érdekel senki negatív beszólása, pocskondiázása, kárörvendése. :) (inkább a saját háza táján söprögessen).

2010. február 13., szombat

Nekem nagyon jó dolgom van - 2. rész

Nemrégiben adódott egy lehetőségem, hogy heti egy nap eljárok könyvelni egy kedves ismerősünkhöz.

Pénteken is így történt, és mire hazajöttem .... nem az várt, amit "vártam". A konyha ragyogott, a játékok elpakolva....

Csodálatos Férjem van, és a lányoknak csodálatos Apukájuk. Azt hiszem anno, fiatal lányként pontosan Róla álmodtam.

Szeretem

... a bőre illatát

... a dús haját, amikor este bújik, és kéri a kis "buksisimogatást" :D

... a kis gödröcskéket az arcán, amikor mosolyog

... a tenyere melegét

... a "kisvakondos" tekintetét :)

... a hangját

... ha énekel

... ha táncol :D

... ha főz, valami finomságot

... és Szeret :)
Épp most - mire a sor végére értem - jutott eszembe, hogy holnap Valentin nap. Senkit ne tévesszen meg ez a bejegyzés. NEM VALENTIN-NAPI!!! Mi valahogy ezt egyáltalán nem tartjuk, és nem is tartottuk soha. Ugyanúgy szeretem januárban, mint akár márciusban stb :)

Szóval ez csak egy véletlen, mert most úgy kikívánkozott :)

Persze nálunk is van "haragszomrád", sőőt viták is, veszekedések is. Tehát ez se tévesszen meg senkit :D Mi sem vagyunk tökéletesek :)

Lányos ház

Ma nagyon termékeny leszek - már ami a bejegyzéseket illeti :)

Mert tényleg annyi minden történik, és annyi megemlítenivaló. Bár ez a mostani csak egy "elmélkedősgondolkodós".

Amikor még Zsofka csak a pocakoban volt, sokat beszélgettünk róla Drága Férjecskémmel, hogy milyen egy lány? Milyen az, amikor az embernek lánya születik? Csupa romantikus dologra gondoltunk :) Kedves, bújós, bájos, mosolygós...stb.

Amikor Dorkát vártunk, már legtöbbször arról beszéltünk, hogy milyen az, amikor az embernek két lánya van? Milyen egy igazi "lányos ház"? (Már Zsofka előtt is azt gondoltam, hogy nekem csak és kizárólag fiam születhet, én is fiús gyerek voltam, fociztam, rosszalkodtam - el sem tudtam képzelni, hogy milyen az, amikor az embernek lánya születik) :) Viccelődtünk rajta, hogy milyen lesz, amikor már mindenhol harisnyák fognak lógni. Mindenhol kencékbe, kisnaplókba, táskákba, melltartókba fogunk botlani.

Aztán egyik este teregettem...

... és eszembe jutottak az akkori közös "elmélkedéseink" aZurammal :)

Bár még a nagylányos korszak nagyon messze van, mégis az ilyen apró dolgok döbbentenek rá, hogy baromira megy az idő. Lassan a babaillat elillan a házból. A lányok már olyan dolgokon marakodnak, hogy tátott szájjal hallgatom, ugyanakkor csajosan együtt Barbie-znak. Együtt öltözködnek, együtt szépítkeznek. Csacsognak. Igazi "csajok" :)
Most már tudom, milyen A Lányos ház :)

Nekem nagyon jó dolgom van ... 1. rész :)

Nem is tudom hol kezdjem, pár bejegyzés már itt motoszkál a fejemben :)
...
Nálunk minden mindig szertartásszerűen működik. Ugyanakkor reggelizünk, ugyanakkor fektetünk, ugyanakkor fürdetünk.... persze nem katonásan, inkább csak alkalmazkodtunk ahhoz, ahogy a lányok kialakították a kis napirendjüket, "élet"rendjüket.
Mostanában - hétvégente - Zsofka ebéd után (TELJESEN SAJÁT AKARATÁBÓL) ezt teszi:Tényleg önszántából teszi. Már ebédkészítés közben ott ugrabugrál mellettem, hogy ő már alig várja, hogy befejezzük az ebédet :D

És, ami "durva", hogy semmit nem kell utána mosogatni, annyira alapos. :)
Remélem megmarad ez a jó szokása, mert nekem a mosogatás nem éppen kedvenc háztartási elfoglaltságom :)

2010. január 24., vasárnap

Rend(etlenség) és tanács(talanság)

Megtorpantam. Nem tudom, hogy mi a jó megoldás. Nem tudom, hogy mi a hatásos, és mi az amivel csak árthatok.... teljes tanácstalanság.

Amíg Dorka kisebb volt, addig semmi probléma nem volt a rendrakással. Zsofka álom gyermekként összepakolta mindig maga után az épp előpakolt játékokat. Az utóbbi időben viszont - amióta Dorka is "felnőtt" :) - ez már nincs így. Dorka ugyanis kijelenti rendszeren, hogy ő "neeeeem" pakol, és kész. Zsofka meg - hiába, hogy ő a nagyobb - jó testvér módjára, és utánozva, odaáll mellé, hogy akkor ő sem.

Na és akkor itt a nagy kérdés. Mi a jobb megoldás? Hagyjam, hogy a szobájukba lassan lépni se lehessen? Vagy pakoljam el helyettük, hogy lássák, így kell? Veszekedni fölösleges. Kiabálni meg méginkább.

Pedig már úgy érzem megpróbáltam sokmindent. Eleinte együtt pakoltuk el, hogy megtanulják, mit - és hova. Aztán kevés lett a játéktartó doboz, hát kaptak még. Meg kaptak fogasokat is, külön az előszobában, külön az ő magasságukban..... és mégis sokszor rálépek egy fakockára, ami ugye nem kellemes; és mégis sokszor a földről szedek össze kabátot.

Netán korai még? Tudom, még csak 2 és 4 évesek. De mikortól MÉG korán, és mikoról MÁR késő?

Nem vagyok én sem egy hűdee rendes és rendmániás, de igyekszem azért. Na meg nagy álom az, hogy az ember azt szeretné, hogy a gyermeke nála sokkal, de sokkal jobb emberré váljon??

Mostanában gyakran megkérdőjelezem a saját alkalmasságomat erre a feladatra - mármint az anyaságra. Ha anno, gyermekvállalás előtt valami teszt döntött volna, hogy kinek adatik meg a gyermekek világrajövetele, hát azt hiszem csúfosan elbuktam volna.... :).

Tényleg sokszor nem tudom, hogy mi a jó? Mivel segítek, mivel rontok, mivel erősítek, mivel gyengítek? Jó, nyílván függ a lányok személyiségétől is. Mindkettőjük egészen más, és ezért másként is kell dícsérni, és a bünti is másként hat.

Szóval így telnek a napok néha ..... tanácstalanul.

2010. január 20., szerda

Hát persze, hogy megint...

... le kell mondanom egy vizsgát.
Szombatra be vagyok jelentkezve, számvitelre.
Zsofka itthon, betegállományban. Köhög. Éjjel szinte végig köhögött.
Dorka is csatlakozott. Ő még "csak" náthás tüneteket produkál.
Kész. Vizsga lemondva. Csak tudnám, hogy így mikor lesz belőlem közgazdász :)

2010. január 16., szombat

Csak egy "pillanatgondolat"

Nem, ma nem fogok hosszan írni. Maximum annyit érdemes megemlíteni, hogy amit várok nagy-nagy változást ebben az évben, abból talán lesz is valami :)
Tegnap "valahol" :), egy falra kirakva, megpillantottam egy verset. :) Mivel tudtam, hogy mire hazaérek, addigra elfelejtem az író nevét is, így gyorsan feljegyeztem a telefonomba. Hazaérve gyorsan rákerestem, és hát íme. Ide is bemásolom, mert valahogy annyira IGAZ.

Túróczy Zoltán:
Tanács
Ma még Tied körülötted minden,
Adhatsz belőle, adj hát, kinek nincs,
Mert jön egy nap, talán nemsokára
S kihull kezedből minden földi kincs.

És nem lesz tied többé semmi sem.
Tollad, virágos párnád másra vár,
Mit maga köré épített egy élet,
Nem lesz több mint összeomló kártyavár.

Ma szólhatsz még jóságos, meleg szóval
Testvéredhez, ki szenved, szomorú,
Vigaszt hoz szavad zengő muzsikája
S tán rózsát hajt egy töviskoszorú.

Hajolj hát hozzá, amíg beszélsz,
Harmatként hulljon szerető szavad,
Mert jön egy nap, hogy elnémul az ajkad
És soha többé szóra nem fakad.

Ma kezed még erős, a lábad fürge,
Szolgálhatsz szegényt, árvát, beteget,
Ma törölhetsz verejtéket, könnyet:
Óh, most segíts, ha teheted!

Mert jön egy nap, hogy kezed mozdulatlan,
Mindegy, hogy ősz lesz, tél, vagy koranyár,
Mert nincs több időd, s amit meg nem tettél,
Azt nem teszed meg többé soha már.

De ma még Tied körülötted minden,
És adhatsz... Adj hát annak, kinek nincs!
Hisz jön egy nap, talán nemsokára,
S kihull kezedből minden földi kincs.

Csak az lesz Tied, amit odaadtál,
Csak az, mi minden kincsnél többet ér:
A tett, a szó, mit szeretetből adtál,
Veled marad, s örökre elkísér...

2010. január 13., szerda

Egy pesti éjszaka :) vagyis "gyerekmentesen" Pesten :)

Már szinte hetekkel ezelőtt tervezgettem :) szervezgettem :) aztán utolsó pillanatban úgy volt, hogy nem is lesz belőle semmi. Már kezdett úrrá lenni rajtam a csalódottság, aztán mégiscsak sikerült.
Az egész úgy kezdődött, hogy tudtam, anyum január első munkahetének második felét itt tölti majd nálunk. Ilyenkor, amikor jön, igyekszem mindig szervezni valami kis programot magunknak, hiszen nekem a gyerekek szempontjából csak ő az egyetlen segítségem. Csak akkor tudok "mozdulni" ha itt van.
Szóval megcsapott a "szabadulásom" szele és egyből beindult az agyam, HOVA? MIT? KETTEN? HÁRMAN? :)
Végül maradt a HÁRMAN, és PEST és hogy MIT??? na ez az egy dolog volt az, amit egyáltalán nem terveztem, terveztünk. És talán pont ettől is lett annyira jó (na meg az elfogyasztott kubai rum mennyiségétől) :) ÁÁ csak viccelek :) Anélkül is nagyon jó volt.

Délután indultunk
1 fő FérjemÚr :)
1 fő KomámÚr :)
és 1 fő, én magam :)
Útközben felfelé kiderült, hogy Drága Komám három mozijegyet lefoglalt a Westendben a Sherlock Holmes-ra, biztos, ami biztos alapon :)
Megálltunk a Tescoban Újpesten, vettünk egy kis elemózsiát, na és persze szomjoltót :)
Felmentünk anyum lakásába, aZuram hozott kedvenc gyors gyrososunktól három gyrost, ettünk-ittunk, jóllaktunk, aztán elindultunk mozizni. A film felülmúlta a várakozásaimat. Látványos volt, és vicces is. Szóval nekem tetszett :)
Hazaérve leültünk, és csak beszéltünk, beszéltünk.... mígnem 1/2 4 lett (éjjel..... vagy ez már hajnalnak számít???). Ledőltünk két órácskára, mert reggel korán kellett visszaindulnunk.
Hát így történt. Olyan jó volt egy kicsit "felnőttesen" szórakozni :) egy kicsit átadni magam a spontán dolgoknak. Jóóóó volt :) Na és igen, jó kis csapat ez a miénk :) nem is adnám semmiért :) és senkiért!!!

2010. január 3., vasárnap

Visszatekintés - 2. rész - 2009. év

Nem szeretem a Szilvesztert.

Nem szeretem, mert ébren KELL maradni, mert jókedvűnek KELL lenni, mert akarva akaratlanul is mérlegelni KELL. Jó persze nem ilyen vészes a helyzet, de valahogy nem szeretem az ilyen "muszáj ünnepeket".

Persze mérlegeltem ettől függetlenül. Annyira nem is volt nehéz dolgom. Mert lassan egy éve vezetem ezt a kisnaplómat, itt pedig fel van jegyezve minden fontosabb történés.

Azért nagyjából összeszedem. A rosszabb dolgokkal kezdve....

...Idén (illetve már tavaly) Dédi itthagyott bennünket, és elköltözött - oda, ahol már régóta várta őt a férje, - az angyalokhoz. Rettenetesen hiányzik. Még mindig naponta eszembe jut, és még mindig van úgy, hogy szinte elindulok hozzá. Hiányzik a derűs mosolya, a bátorítása, a falatozásai, féltő-óvó szeretete.Az illata. Mindene.

...Megszűnt a munkahelyem, és bár még itthon vagyok Dorkával, ez mégis hatalmas érvágás volt. Emlékszem, aznap amikor megtudtam egész nap, éjjel pityeregtem. Annyira kilátástalan volt minden. És persze nem csak anyagi téren viselt meg, hanem úgy egyáltalán. Ha az ember már évek óta otthon van, jól esik egy kis elismerés máshonnan, másfelől is. Jót tesznek a rábízott feladatok. Egy kicsit mozog az agy is :) Hát de ez is elmúlt. Ma már emiatt nem idegeskedek.

...2009-ben egyetlen egy vizsgát sem tettem le a főiskolán :( és nem azért mert megbuktam, hanem azért mert el sem jártam. LUSTA voltam :( és most már kétségbeeshetek, hogy ugyan mikor fogok végezni...De annyira nehéz. Amikor bejelentkeztem egy épp aktuális vizsgára, akkor az biztos, hogy valaki épp megbetegedett és az éjszakáimat nem alvással, vagy tanulással, hanem egyik szobából a másikba történő átrohangálással, teafőzéssel, lázmérőzéssel töltöttem. És akkor mindig le is mondtam a vizsgát. Aztán ezt meguntam, és jól ellustultam, irgumm-burgumm :)

...Aztán persze van még sok kis apró rossz. Eltávolodó rokoni szálak, érdektelenség, áskálódás, plusz kilók :)

És akkor a szívet melengető oldal: :)

...Zsofka ovis. Most már nem csak bejárós, hanem immáron egy éve hivatalosan Óvodás :) És nagyon szereti, és én ennek annyira örülök. Sőt, az utóbbi hetekben úgy látom, hogy Dorka is kezd érdeklődni eme intézmény iránt :) Sőőőőőt, az utóbbi héten már folyamatosan dobálja le a pelusát, és a WC-re ül :) Háát nem tudom, hogy ez mit jelent, de mindenestre ide tartozik a "JÓ DOLGOK OLDALÁRA" :)

...Férjemuramnak még van állása. Ez is JÓ. Hiszen manapság annyi rosszat hall az ember. Úgy tűnik, hogy ez idén sem fog változni, így ez mindenképp megnyugtató :)

...Drága Jó Férjecskémhez kapcsolódóan még egy: láttam Őt énekelni, színpadon. És, bár sok bonyodalmat, lemondást hozott nekünk ez, mégis megismertünk egy csomó embert, és a lányok ezáltal részt tudnak venni olyan programokon, ami egyszer biztosan a javukra válik.

...Nyáron itt voltak Nővérkémék. Akivel azt hiszem mostanra jutottunk el oda, hogy igazán TESTVÉRei vagyunk egymásnak. Így felnőttként, anyuként. Remélem, hogy idén is eljönnek :) MI várjuk őket szeretettel :)

...És bár itt a sorban az utolsóként írom, idén (tavaly) mégis azt hiszem ez az egyik legmeghatározóbb pozitív élményem: egy Barátság. Valakivel, akivel évek óta, egy évtizede ismerjük egymást, évek óta barátként is tekintünk egymásra azt hiszem, mégis valahogy idén érzem, hogy az egész úgy teljes lett. Éppen akkor, amikor megszűnt a munkahelyem. Ő volt az első, aki felhívott, és meghallgatott, és megvígasztalt, és segített (és segít, mind a mai napig). Tényleg mellettem, mellettünk volt/van a bajainkban is :) Soha nem gondoltam, hogy felnőttként kapok egy ilyen Kincset, mint az IgazBarátság, de kaptam, és nagyon vigyázok rá.

Hát nagyjából azt hiszem ennyi. Persze sok jó és rossz történik az emberrel, mégis ezek voltak a legemlékezetesebbek.

És hogy mit kívánnék a jövő évre, illetve már erre az évre? (jaj, még nem állt át az agyam 2010-re). Soha nem szoktam fogadalmakat tenni, mivel teljesen fölösleges. Persze megfogadhatnám, hogy lefogyok 10 kilót (minimum), vagy nem iszom több kakaót... de minek? Egyik sem ezen fog múlni.

Persze vannak vágyaim, álmaim, terveim. Mindenképp fontos, hogy ez az év nagy változást fog hozni az életünkbe. Idén, ősszel ugyanis nagy valószínűséggel Dorka is ovis lesz már, és én visszaállhatok/nék a dolgozók táborába, Már csak meg kell találnom addig álmaim állását, ami azért nem lesz egyszerű, főleg itt, ebben a régióban, de azért biztos nem lehetetlen :)

Aztán, amit mindenképp jó lenne befejezni, az a főiskola. Csak húzom-halasztom, és így évről évre nehezebben állok illetve ülök vissza az iskolapadba... francba a lustasággal.

Szeretné(n)k még egy kisbabát - bár a fenti felsorolásból az egyértelműen kiderül, hogy a harmadik gyermekünk nem 2010-ben, és mégcsak nem is 2011-ben fog megszületni, de azért még véglegesen nem mondanék le róla.

Hát ennyi, most ezek jutottak eszembe. :)
És persze nekünk magunknak, Békességet, Szeretetet, Türelmet egymás iránt! :)