A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Farsang. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Farsang. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. február 21., hétfő

Két betegeskedős hét között ...

... egy kicsit farsangoltunk is:


2010. február 6., szombat

A Farsangi BÁL :)

Ma végre elérkezett a várva várt BÁL.

Egy kedves ismerősünk - akik egy ügyeskezű háromgyermekes édesanya - pár hete említette, hogy ő minden évben varr jelmezeket farsangra a gyermekeinek, és ha érdekel a dolog, menjünk el egyik este, és válogassunk.

Hát mi el is mentünk, és válogattunk is. Egy hatalmas bűrönd volt tele különböző jelmezekkel, és egyéb farsangi kellékekkel. Zsofka gyorsan ki is választott egy jelmezt magának. Úgy döntött, hogy idén Jázmin hercegnő bőrébe bújik. Kaptunk nagyon csajos "cicifixet" :), buggyos nadrágot, láncot.

Dorkuskám még nem tudott nyilatkozni, így helyette én döntöttem. :) Ahogy a bőröndben pakoltunk egyből beleszerettem a báránykás jelmezbe, és Dorkára ráadva.... hááát annyira zabálnivaló volt benne (szerintem).

Zsofka jelmezéhez még biztos, ami biztos alapon tegnap éjjel készítettem egy stólát is, amit körben flitterekkel díszítettem. Ahogy tettem-vettem, észre sem vettem, hogy hogy elrepült az idő. Mire készen lettem fél hármat mutatott az óra. :) De megérte. :)

A bál délután 4 órakor kezdődött. Volt idén is zene-móka-kacagás, az óvónénik is igazán kitettek magukért. Dorkus eleinte kicsit meg volt szeppenve, de amikor a zsákbamacskára került sor, már ő is felbátorodott, és nyomta a táncitáncit :)
Ja igen, ha Dorka. Az arcocskája már szebb. Most zöldes-sárgás színben pompázik. Talán több szín nem lesz. Most már csak várjuk, hogy a duzzanat is teljesen lelohadjon.

A farsangi mulatozásnak este 7-kor lett vége, mert utána a fánksütő verseny következett, amit mi már nem vártunk meg. Két sugárzóan boldog, de ugyanakkor fáradt lánykámmal hazajöttünk egyik kedves óvónénink segítségével (aZuram eközben fellépett a kiscsapattal, így sajna nem tudott eljönni).

Jó volt nagyon :) Köszönjük :)

2009. február 8., vasárnap

Első farsangi élményeink :)

Húú megvolt a nagy buli :) És nagyon jó volt, Zsofka úgy kiütődött, hogy pillanatok alatt elaludt este.

Volt tánci-tánci, tombola, plüssosztás, süti, szendvics, üdítő, "zenebonaricsaj" :) ... minden ami kell :)

A tombolán nyerő szériában voltunk. Nyertünk egy rajztáblát, egy tálcát, egy kosarat, egy teát (instant) és egy plüssállatot.

Tündér volt kb. négy kislány (köztük Banna :) is), így jövőre igyekszem azért már erősebben a fantáziámra bízni ezt a jelmezkérdést, bár édesek voltak, mert az összes tündér együtt táncolt :)
Dorka a mama ölében szemléli a forgatagot:
Zsofka épp egy nyertest húz a tombolán: :)
További képek itt megtekinthetők!

2009. január 23., péntek

Itt a farsang, áll a bál - vagyis az előkészületek

Hát bizony, a farsangi időszak kellős közepén járunk. Hétfőn megyek életem első szülői értekezletére, ahol megbeszéljük a részleteket. Már nagyon izgatott vagyok :) Tudom ez is hülyeség :)

Első lépés - amiről azt gondoltam, hogy nem fog fejtörést okozni - jelmez keresés. Hát tévedtem. Az egyik ezért nem megfelelő, a másik azért. Már az összes aukciós oldalt végignéztem. Azért is nehéz, mert Zsofka a maga 3 évével még nem is nagyon érti, hogy mi ez az egész. Azt már tudja, hogy lesz egy nap, amikor mindenki jelmezben lesz az oviban, de hogy ez miért van, ennek a lényegét még nem érzi át. Szóval így indultunk neki az első farsangnak!

És amikor már teljesen elkeseredtem, pestiMama telefonált. Mondta, hogy majd körülnéz a kedvenc " kincskereső helyén" (egy belvárosi turiban). Este el is ment. És megtalálta :) Egy habosbabos rózsaszíncsodát :) így az is eldőlt, hogy Zsofka tündérke lesz. Bár még egy felsőt kell hozzá készítenem, meg valami varázspálcát kreálni (vagy milye van egy tündérnek?) :) na de az legyen a legkevesebb :)