A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Társasági élet. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Társasági élet. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. február 6., szombat

A Farsangi BÁL :)

Ma végre elérkezett a várva várt BÁL.

Egy kedves ismerősünk - akik egy ügyeskezű háromgyermekes édesanya - pár hete említette, hogy ő minden évben varr jelmezeket farsangra a gyermekeinek, és ha érdekel a dolog, menjünk el egyik este, és válogassunk.

Hát mi el is mentünk, és válogattunk is. Egy hatalmas bűrönd volt tele különböző jelmezekkel, és egyéb farsangi kellékekkel. Zsofka gyorsan ki is választott egy jelmezt magának. Úgy döntött, hogy idén Jázmin hercegnő bőrébe bújik. Kaptunk nagyon csajos "cicifixet" :), buggyos nadrágot, láncot.

Dorkuskám még nem tudott nyilatkozni, így helyette én döntöttem. :) Ahogy a bőröndben pakoltunk egyből beleszerettem a báránykás jelmezbe, és Dorkára ráadva.... hááát annyira zabálnivaló volt benne (szerintem).

Zsofka jelmezéhez még biztos, ami biztos alapon tegnap éjjel készítettem egy stólát is, amit körben flitterekkel díszítettem. Ahogy tettem-vettem, észre sem vettem, hogy hogy elrepült az idő. Mire készen lettem fél hármat mutatott az óra. :) De megérte. :)

A bál délután 4 órakor kezdődött. Volt idén is zene-móka-kacagás, az óvónénik is igazán kitettek magukért. Dorkus eleinte kicsit meg volt szeppenve, de amikor a zsákbamacskára került sor, már ő is felbátorodott, és nyomta a táncitáncit :)
Ja igen, ha Dorka. Az arcocskája már szebb. Most zöldes-sárgás színben pompázik. Talán több szín nem lesz. Most már csak várjuk, hogy a duzzanat is teljesen lelohadjon.

A farsangi mulatozásnak este 7-kor lett vége, mert utána a fánksütő verseny következett, amit mi már nem vártunk meg. Két sugárzóan boldog, de ugyanakkor fáradt lánykámmal hazajöttünk egyik kedves óvónénink segítségével (aZuram eközben fellépett a kiscsapattal, így sajna nem tudott eljönni).

Jó volt nagyon :) Köszönjük :)

2009. május 31., vasárnap

Tegnap esti "villámscrap"

Pár napja elhoztuk Dédi házából a régi fotókat. Nagyon szeretem az ilyen régi képeket. Szerencsére a családomról is elég sok megmaradt, és az állapotuk is tökéletes.

Dédi képei között az egyik templomunkról (mert bár piciny faluban élünk, mégis 2 templomunk is van :) ) egy 1937-ben készült képet.

Mivel idén nálunk kerül megrendezésre az V. Váci Egyházmegyei Találkozó, ebből az alkalomból rengeteg fotót készíthettem mindkét templomunkról. A képeket
itt megtekinthetőek. Azt, hogy miért fotóztam ennyit, arról, majd később mesélek ;)
Kisebb templomunk:

Nagyobb templomunk:

Ez pedig csak egy kis játék az idővel:

2009. február 8., vasárnap

Első farsangi élményeink :)

Húú megvolt a nagy buli :) És nagyon jó volt, Zsofka úgy kiütődött, hogy pillanatok alatt elaludt este.

Volt tánci-tánci, tombola, plüssosztás, süti, szendvics, üdítő, "zenebonaricsaj" :) ... minden ami kell :)

A tombolán nyerő szériában voltunk. Nyertünk egy rajztáblát, egy tálcát, egy kosarat, egy teát (instant) és egy plüssállatot.

Tündér volt kb. négy kislány (köztük Banna :) is), így jövőre igyekszem azért már erősebben a fantáziámra bízni ezt a jelmezkérdést, bár édesek voltak, mert az összes tündér együtt táncolt :)
Dorka a mama ölében szemléli a forgatagot:
Zsofka épp egy nyertest húz a tombolán: :)
További képek itt megtekinthetők!

2009. január 29., csütörtök

Ide is tartozunk

Történt egyszer nagyon régen (2005 áprilisa körül), hogy a neten olvasgatva egy fórumra bukkantam. 2006. januári babások. Akkoriban derült ki, hogy egy élet növekszik a pocakomban. Egy korábbi vetélés miatt nem nagyon akartuk világgá kiáltani a boldogságunkat (a rokonaink, ismerőseink körében), viszont olyan jó lett volna mégis kicsit kiadni magunkból az örömhírt. Így kezdetben, - az első pár napban - csak olvastam a többi hasonló cipőben járó kismama hányós, boldog, letört és egyéb történeteit. Aztán vettem a bátorságot, és én is írni kezdtem. (Akkoriban még úgy volt, hogy Zsofka január 1-re várható).

Azt hiszem elmondhatom, hogy egy csodálatos társaság jött itt össze. Hiszen lassan már negyedik éve , hogy megosztjuk egymással a babatáplálás, alvás, házasélet bodogságai-nehézségei témákat. Most ugye - a gyerkőcök koránál fogva - egyre inkább az ovikezdés kerül szóba....

Évente van találkozónk... és ilyenkor jó látni, hogy melyik kislány-kisfiú mekkorát nőtt, mennyit fejlődött egy év alatt.
IDÉN NYÁRON TÖREKI :) itt lesz találkozónk... remélem semmi nem jön közbe, és ott lehetünk.

És hogy miért is írom le ezt a történetet? Zazi anyukája (HUNCUT PANKÁM), létrehozott nekünk egy
blogot, ahova gyakorlatilag meghív bennünket (a többi anyukát) társszerzőnek. Számomra ez nagyon kedves, és megtisztelő. Így élni is fogok a lehetőséggel :)
KÖSZI Panka :)